W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołów Geto Blasta i Destruktor

Koncert zespołów Geto Blasta i Destruktor
Data rozpoczęcia 2010-01-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Formacja Geto Blasta powstała w 2003 roku w wyniku współpracy Junior Stressa i Natty'ego B. Jak sami zaznaczają, grają muzykę opartą na najstarszym rytmie świata: "rytmie serca - pulsacji, która towarzyszy ludziom od zarania dziejów". Czeka nas więc wspaniała, energetyczna mieszanka reggae i dancehall'u prosto z Lublina. Geto Blasta występowali już z takimi wykonawcami, jak Luciano, Dean Fraser, Mikey General, IJahman, Tippa Irie, Al.-FatNuJah, Słoma i Przedwietrze, Vavamuffin, Jamal, Natural Dread Killaz, EastWest Rockers, Habakuk, Indios Bravos czy Tabula Rasa, a także z czołowymi DJ'ami, jak DJ FeelX, DJ Krime i sound systemami, np.: SingleDread i Love Sen-C Music oraz z wieloma mistrzami mikrofonu, m.in.: Marika, Olamonola, Bas Tajpan, Grubson, Frenchman, Bob One, Mad Mike, DeeR.

Obecny skład tworzą: Daniel - gitara basowa, Ignac-I - gitara, Junior Stress - głos i teksty, Kabat - instrumenty klawiszowe i puzon, Natty B - głos i teksty, Vitek - perkusja.

Jesienią 1984 roku na fali popularności punk rocka i chęci kontestacji komunistycznej rzeczywistości powstał w okolicach lubelskiego LSM zespół Destruktor. Zafascynowani takimi grupami, jak The Cash, UK Subs czy Dead Kennedys zaczęli grać: szybko, głośno, ale i melodyjnie. Od samego początku zespół swoją bezkompromisowością naraził się lubelskiej cenzurze, skutkiem czego w latach 80. objął go zakaz jakiegokolwiek koncertowania. Destruktor zszedł więc do "podziemia", co niestety zaowocowało nielicznymi koncertami, zmianami w składzie i ciągłą ewolucją stylu. Obecnie muzyka Destruktora to oparty na solidnej sekcji rytmicznej gitarowy rock and roll okraszony osobistymi fascynacjami muzyków.

Obecnie zespół tworzą: Sławek (Rosół) - wokal, Tomasz (Deutryk) - perkusja, Arkadiusz (Mitchel) - gitara, Marek (Plastek) - gitara, Sławomir (Joseph) - bas.

Koncert odbywa się w ramach Bremenn Industry Fest.

Bilety w cenie: 20/25 zł.