W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołu Andrzej Jagodziński Trio

Koncert zespołu Andrzej Jagodziński Trio
Data rozpoczęcia 2012-04-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Andrzej Jagodziński - Śmiało można o nim powiedzieć, że jest jazzowym chopinologiem, począwszy od tego, że jego płyty z cyklu „Chopin” były prawdziwym jazzowym bestsellerem (w 2000 roku dostał za cykl Złotą Płytę, co nie zdarza się często polskim jazzmanom), skończywszy na tym, że wciąż nie odpuszcza i raczy nas swoimi genialnymi interpretacjami Chopina. Ponieważ gra na całym świecie, to zachwyty są we wszystkich językach: Anglicy uważają, że potrafi swoją muzykę nasycić duchem A. C. Jobima (Preludium e-moll Chopina przerobił na bossa-novę), a Francuzi słyszą w jego trio brzmienie tria Bila Evansa. W Japonii robi furorę, wydając płyty z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim. W Polsce, jak to zwykle bywa, cudze chwalimy, bo swojego po prostu nie znamy.
Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Jazz, bossa nova, muzyka ludowa, interpretacje Chopina. Tak w skrócie przedstawia się twórczość wybitnego pianisty i akordeonisty - Andrzeja Jagodzińskiego. Jego płyty i koncerty są znaną marką niemal na całym świecie. Trio Jagodzińskiego wystąpi w Lublinie z programem prezentującym szerokie spektrum twórczości artysty.

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł