W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert zespołu Atmasfera

Data rozpoczęcia 2008-12-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Przestrzeń Działań Twórczych "Tektura", Wieniawska 15a
Kategoria Koncert

Atmasfera

To ukraiński zespół, który świetnie łączy dwa kierunki: art-rocka (z elementami funk, rock i hard rocka) z muzyką etniczną zawierającą elementy folkowe z różnych krajów świata. Całość w połączeniu ze starożytnymi wersetami wedyjskimi tworzy wyjątkowy klimat koncertów. Członków zespołu w 2003 roku zjednoczyło pragnienie tworzenia muzyki. Nazwę zespołu tworzy zestawienie dwóch słów: "atma", co w tłumaczeniu z sanskrytu oznacza osobę, oraz "sfera", która dotyczy tego co ją otacza, czyli jej wewnętrzny świat, uczuć, emocji, doświadczeń. Nazwa ściśle związana jest z utworami zespołu. Śpiewają starożytne teksty o prawdziwej miłości, która jest wiecznym darem. Muzyka ATMASFERY to precyzja wyrażania własnych emocji członków zespołu, to myśli, dźwięki świata wewnętrznego, który wykracza poza wszelkie granice. Każdy koncert jest wydarzeniem, podczas którego tworzy się "atmasfera" wzajemnego zrozumienia pomiędzy muzykami, a publicznością.
Zagrali wiele koncertów w kilku miastach Ukrainy. Występowali na wielu festiwalach. Dla zespołu jednak najważniejszym osiągnięciem był udział w międzynarodowym festiwalu The Global Battle of the Band 2007, na którym w finale zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wystąpili na scenie Woodstock 2006, 2007 i 2008. W bieżącym roku wydali swoją pierwszą płytę "Forgotten love".Skład zespołu:
Andrij SZADIJ - wokal, mandolina, gitara
Yuliya YAREMCZUK - wokal, keyboard
Anastasiya YAREMCZUK - wokal, flet
Oleksandr GONCZARUK - skrzypce
Andrij CZERKASOW - gitara basowa
Timur GOGITIDZE - bębny, darabuka
Igor SAS - gitara akustyczna


Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne