W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu aYARISE
Data rozpoczęcia 2013-11-15
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

aYARISE proudly powered by ComeYah AYARISE (czyt. ajArajz) to nowe wcielenie kapeli, która jako ComeYah w 2011 r. zajęła I miejsce w plebiscycie czasopisma Free Colours w kategorii Polska Nadzieja, a w rok później. zaliczyła jeden z najbardziej spektakularnych debiutów płytowych na polskiej scenie reggae (NA WSCHÓD, Fonografika LP 2012). Zanim grupa zdążyła rozwinąć skrzydła na dobre, podcięło je odejście wokalisty, który opuścił skład tuż przed trasą koncertową, zaplanowaną na jesień 2012 roku. Mimo tego ciosu zespół nie poddał się i po kilku miesiącach poszukiwań i twórczej pracy tryumfalnie powraca w nowej odsłonie, z premierowym materiałem i dwójką nietuzinkowych wokalistów na froncie.

AYARISE to w prostej linii kontynuacja drogi wytyczonej albumem „Na Wschód”.
Z myślą o koncertach i płycie długogrającej, tworzone są autorskie piosenki z nowym wokalistą, którym został Artur Zwierzchowski (The Riffers, Groove Baza). Oprócz tego równolegle powstaje świeży materiał w ramach projektu AYARISE *Spiritual, w którym za wokal i teksty odpowiedzialna jest Lady Dee. Pod tym pseudonimem ukrywa się Aga Dębska, znana z nieistniejącej już Czarnej Mamby i współpracy z lubelskim producentem, sygnującym swoje produkcje jako Dubrising.
17 kwietnia miała miejsce premiera teledysku do pierwszego singla „Life is worth”.

AYARISE feat. to trzeci – głównie studyjny - kierunek działalności hiper-aktywnej ostatnio formacji. Wyznacza go okazjonalna współpraca z różnymi wokalistami. Pierwszy etap tych działań dokumentuje piosenka „What a situation”, nagrana na przełomie lutego
i stycznia bieżącego roku w Pozytywnym Studiu w Nowym Sączu. Swojego głosu użyczył do niej Watzek, który na co dzień śpiewa w zespole Sharpiband. Premiera singla przewidziana jest na wrzesień 2013 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej