W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu B6
Data rozpoczęcia 2022-11-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Koncert

Po kilkumiesięcznej przerwie do Chatki Żaka powraca Scena w Centrum (dawniej Rockowa Scena Radia Centrum). Nowy sezon rozpocznie koncert młodego lubelskiego zespołu B6! Darmowe wejściówki można zdobyć na antenie Akademickiego Radia Centrum!

 

- Chatka Żaka od zawsze jest przestrzenią dla młodych zespołów, które mają ambicje by na stałe zagościć na muzycznym rynku. Zespół B6 już nie raz występował na naszych scenach, czy to w przypadku Bakcynaliów czy Rockowej Sceny Radia Centrum. Jestem pewna, że i tym razem będziemy mogli doświadczyć koncertu na najwyższym artystycznym poziomie – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

 

B6 to zespół z Lublina. Na froncie dominuje ciemny głos o soulowych inspiracjach. Eklektyczne rozwiązania, gitarowe brzmienia i głęboka piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. W Akademickim Radiu Centrum zaprezentują materiał w klimatycznych aranżacjach. Pojawi się pozytywna energia i kameralna atmosfera. Będzie to też okazja do świętowania rocznicy wydania ich pierwszego krążka długogrającego. Dokładnie rok temu zespół wydał album SMUGI, który zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż muzyczną łączącą elementy szlachetnego popu i rockowego pazura.

 

- Po krótkiej przerwie powracamy do koncertów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych słuchaczy. Są one wyjątkowe dlatego, że za każdym razem wytwarza się jakiś niezwykły rodzaj relacji między artystami a publicznością. I jestem przekonany, że podobnie będzie w przypadku najbliższego spotkania. Zespół  B6 po kilku latach ponownie zagra na radiowej scenie,  ale wystąpi w zupełnie innym i podejrzewam że momentami mocno zaskakującym repertuarem – dodaje Tomasz Kowalewicz, szef redakcji muzycznej Akademickiego Radia Centrum

 

Scena w Centrum to piętnasty przystanek na trasie koncertów ze SMUGAMI.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej