W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu "Baj"
Data rozpoczęcia 2010-04-26
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Ukraińską kapelę zwołał w 2003 r. zafascynowany wciąż żywą huculską kulturą tradycyjną Lwowianin Ostap Kostiuk w ramach projektu „Misterium hucułki”. Spotkali się w niej muzycy ze Lwowa i huculskich wsi: Werchowyny, Zamagóry i Bystreca. Repertuar „Baja” (słowo baj w gwarze Hucułów oznacza mowę, zabawę, wróżbę) to kwintesencja muzyki spod stóp Czarnohory. Już samo instrumentarium sześcioosobowej grupy – huculskie instrumenty dęte (floira, dudy, telenka, trąbita), skrzypce, cymbały, drumla, charakterystyczny w brzmieniu bęben, a niekiedy akordeon i bajan – jest zapowiedzią egzotycznej dla naszego ucha, pozornie chaotycznej, pełnej melizmatów żywiołowej muzyki.

Baj po raz pierwszy koncertował w Lublinie na festiwalu „Mikołajki Folkowe” w 2008 r., a tym razem wystąpi pod hasłem „Mikołajki Folkowe prezentują”.

Wstęp na koncert: 10 zł, sprzedaż biletów na godzinę przed koncertem (Sala Widowiskowa)

Kontakt do organizatorów – Agnieszka Matecka 601732249

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej