W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert zespołu Banda i Wanda

Data rozpoczęcia 2018-03-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Studio Muzyczne Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zaproszenia do wygrania na antenie Radia Lublin i na FB
Kategoria Koncert

Po nagraniu z zespołem Lombard albumu „Śmierć dyskotece!” i odejściu z grupy w listopadzie 1982 roku Wanda Kwietniewska prawie natychmiast założyła swój własny zespół Banda i Wanda. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Banda i Wanda”, został wydany w 1984 roku, a zawarte na nim piosenki „Hi-Fi”, „Nie będę Julią” „Chcę zapomnieć” momentalnie stały się wielkimi hitami. Rok później ukazała się płyta „Mamy czas”, a na niej kolejne przeboje: „Para goni parę”, „Kochaj mnie miły” i „Mamy czas”.
W tym samym roku zespół nagrał także 9 piosenek do kultowego dzisiaj serialu „Siedem życzeń”. W 1986 roku Wanda rozwiązała zespół i pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczęła karierę solową. W 1990 roku na rynku pojawił się jej debiutancki album „Własna California”, a w 1993 roku - „Same szały, jeden wolny”, będący kompilacją nagrań solowych oraz utworów Bandy i Wandy. Zespół wznowił działalność, jednak po dwóch latach muzycy ponownie zawiesili współpracę. W roku 2000 nastąpiła reaktywacja (już pod nazwą Wanda & Banda) i od tego czasu grupa regularnie koncertuje i nagrywa nowe utwory. W 2017 roku zespół wystąpił m.in. na festiwalach Legendy Polskiego Rock'n'Rolla w Mrągowie, Festival Sopot – Top of the Top oraz Rockowy Sabat w kieleckiej Kadzielni. Jubileuszowy 2018 rok (35-lecie zespołu!) zespół powitał występem podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem i tarnobrzeskim koncertem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne