W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Zespołu Chóralnego Bello Canto

Koncert Zespołu Chóralnego Bello Canto
Data rozpoczęcia 2017-11-12
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Koncert

Z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości Zespół Chóralny „Bello Canto” zaprasza Państwa na Koncert Pieśni Patriotycznych. Utworom muzycznym towarzyszyć będzie słowo, nawiązujące do historii powstania wybranych tekstów oraz zarys tła historycznego, wykonywanych podczas koncertu pieśni.

W repertuarze usłyszymy pieśni patriotyczne, takie jak: „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Pierwsza Kadrowa”, „Marsz Polonia”, „Orlątko”, „Kraj Rodzinny Matki Mej”, a także pieśni ludowe i kilka utworów solowych w wykonaniu członków chóru.

Dyrygentka – Agnieszka Milaniuk
Akompaniament – Lidia Dzhmachyan

Zespół Chóralny „Bello Canto” działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu opracował dość pokaźny repertuar składający się z pieśni patriotycznych, ludowych, kolęd i pastorałek. Bello Canto ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, a grupa Seniorów tworzących ten Zespół podkreśla, że działalność w chórze daje im ogromną satysfakcję nie tylko  z powodu odnoszonych sukcesów, ale również ze wspólnej pracy na próbach i nieocenionego   kontaktu  z publicznością pod czas występów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej