W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołu Jazzpospolita

Koncert zespołu Jazzpospolita
Data rozpoczęcia 2013-10-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Jazzpospolita wbrew nazwie wcale pospolita nie jest. Mieszanka nu-jazzu i elektroniki, której postawą jest doskonała linia melodyczna, banalnie mówiąc wpadająca w ucho. Nie bez powodu Radiowa Trójka okrzyknęła zespół koncertowym odkryciem roku 2011. Koncertem na pewno nikt się nie rozczaruje, zarówno konserwatyści jazzowi, jak i fani ambitnego popu odkryją w ich muzyce coś dla siebie. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Początki Jazzpospolitej sięgają roku 2008, kiedy Wojtek Oleksiak i Stefan Nowakowski postanowili wspólne jamowanie zamienić w zespół. Na początku 2009 dołączyli Michał Załęski i Michał Przerwa-Tetmajer i w tym składzie grupa wydała swoją pierwszą płytę EP. EPka otrzymała świetne recenzje, tak samo ciepło przyjęła ją publiczność, co zaowocowało kilkunastoma koncertami klubowymi, a Jazzpospolita zyskała miano jednego z ciekawszych młodych zespołów bez wydanej płyty. Dzięki temu muzycy podpisali kontrakt płytowy z poznańską oficyną Ampersand i w 2010 wydali pierwszy długogrający album „Almost Splendid”.

Od chwili debiutu zespół znajdował się w niemal nieustającej trasie koncertowej. Jazzpospolita zagrała ok. 150 koncertów w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, Rosji, Bułgarii i Rumunii, występując m.in. na festiwalach Open'er, Męskie Granie 2011 i 2012, London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival, Garana Jazz Festival, Kaliningrad City Jazz. Uznanie dla występów Jazzpospolitej na żywo wyraziła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011.

Zakończywszy trwającą niemal pół roku trasę „Impulse”, muzycy postanowili oddać swoje kompozycje w ręce zaprzyjaźnionych i cenionych przez nich producentów. Celem tego eksperymentu było sprawdzenie jak utwory Jazzpospolitej zabrzmią przepuszczone przez pomysłowość i wrażliwość innych twórców. EP „RePolished Jazz” miała swoją e-premierę 9 listopada 2012.

Zespół wystąpi w składzie:

Stefan Nowakowski - kontrabas, gitara basowa
Wojtek Oleksiak - perkusja, perkusjonalia
Michał Przerwa–Tetmajer - gitara elektryczna
Michał Załęski - instrumenty klawiszowe

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej