W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu "Klucze"
Data rozpoczęcia 2009-11-26
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" startuje z czymś zupełnie nowym - cyklem koncertów AD HOC.
Chcesz wiedzieć, co dzieje się na lubelskiej scenie muzycznej, odkryć nowe brzmienia i talenty? Masz własny zespół i chciałbyś pokazać się przed studencką publicznością? AD HOC jest dla ciebie

Przy okazji Studenckiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje" jako pierwszy zaprezentuje się zespół Klucze.

Zespół Klucze powstał w 2008 roku w Lublinie. Podwaliny formacji stanowił akustyczny projekt gitarzystów Pawła Wolskiego i Czarka Kielczyńskiego oraz wokalisty Łukasza Wójcika. Doświadczenie wyniesione przez nich z poprzednich zespołów Flashback i Cross-eyed Mary zostało wsparte przez świeżą i dynamiczną sekcję rytmiczną w osobach basisty Michała Wąsika (m.in. Move On Quartet) i perkusisty Kamila Wróblewskiego (Cywilizacja, Kraken Klezmer Band).
Trudno jednoznacznie nadać etykietkę stylistyczną muzyce tworzonej i granej przez Klucze, gdyż wyróżnia ją eklektyzm gatunkowy (od funku poprzez bluesa, swing do rockowych ballad czy rytmów latynoamerykańskich) i, pomimo trzymania się (w rozsądnych granicach) standardów obowiązujących w kompozycji i wykonaniu, spora nieprzewidywalność.

myspace

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej