W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu Kristen
Data rozpoczęcia 2017-05-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Patio Próba Cafe, ul. Grodzka 5a, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Strefa Innych Brzmień zaprasza na koncert zespołu Kristen w zupełnie nowej przestrzeni – patio Próba Cafe. Na polskiej scenie nie ma zespołu, który działałby dłużej i nagrywał płyty na tak równym, wysokim poziomie. Każdy jego kolejny album jest świętem dla fanów rodzimej alternatywy. Przedostatni – The Secret Map, przyniósł grupie entuzjastyczne recenzje, a wokaliście i gitarzyście Michałowi Bieli nominację do Paszportu Polityki. Zespół słynie ze znakomitych koncertów, których zagrał już kilkaset w Polsce i za granicą. Tym razem usłyszymy ich w Lublinie. 

Twórczość Kristen trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu, przez cały czas ukazuje swoje odmienne oblicza – od math-rockowych form, przez rozwinięte, transowe kompozycje. Najnowsza ich płyta „LAS”, wydana przez wiodącą polską oficynę Instant Classic, zgarnęła masę wyróżnień i lokowała się w czołówkach większości zestawień najlepszych płyt 2016 r.

„LAS” nagrany został w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie „The Secret Map”, jednak teraz został stałym członkiem zespołu. Grupa ogranicza środki, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach. Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającej i hipnotyzującej piosence tytułowej. Jednak muzyce Kristen daleko do piosenek – zespół często skręca w kierunku eksperymentalnych form. Te kierunki słychać bardzo dobrze na koncertach, na których muzycy czują się doskonale – brzmią potężnie, a jednocześnie chwytliwie wciągają w swój muzyczny świat.

Kristen to: Mateusz Rychlicki – drums, electronics / Łukasz Rychlicki – guitar / Michał Biela – bass, vocals / Maciej Bączyk – synths.

Strefa Innych Brzmień to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Zapowiada zbliżający się wielkimi krokami festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia, który odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Pełen line-up już wkrótce.
Więcej na www.innebrzmienia.eu

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.