W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert zespołu Tatvamasi
Data rozpoczęcia 2013-11-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Koncert promujący debiutancki album zespołu Tatvamasi pt. Części całości.

Tatvamasi to pierwszy polski zespół wydawany przez szacowną amerykańską oficynę Cuneiform. Grupa prowadzona jest przez Grzegorza Lesiaka (ex-Orkiestra św. Mikołaja). Sesja do płyty zarejestrowana została na żywo przez Andrzeja Przybylskiego w warszawskim studio Andrzeja Rewaka w lutym 2013 roku. Na płycie znajduje się siedem utworów w aranżacjach na tenor sax, gitarę, gitarę basową i perkusję.

Album jest powiewem świeżości a słuchanie go jest świetną zabawą. Różnorodność części, które głównie są bardzo rozległe, cały czas utrzymuje słuchacza w gotowości. Dzieje się tam tyle, że konieczne jest parę podejść, aby pojąć to muzykę w całym jej jestestwie. To najbardziej imponujący debiut, który obiecuje ciekawą przyszłość i po raz kolejny utrwala pozycję Polskiej sceny muzycznej jako źródła nowej i fascynującej twórczości. W rzeczy samej – świetna robota
Adam Baruch (polish-jazz.blogspot.com)

Przebudzona, pielęgnowana w ciszy i samotni, muzyka Tatvamasi odsłania ukrytą głębię Polskiej duszy. Tatvamasi to zamglony ziołami psychodelii skład instrumentalny, który gra zawiłą, trudną do skategoryzowania muzykę, opartą na przenikliwym solo saksofonu tenorowego, ostrej gitarze elektrycznej oraz swobodnej, pulsującej i dobrze zbudowanej grze sekcji rytmicznej perkusji i basu. Debiutancki album Tatvamasi Części całości otwiera nowe terytoria, skłaniając ku sobie namiętność narracji jazzu, napięcia undergroundu i silne folkowe zacięcie.

Cena biletu - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej