W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert:Kwintet Tanguillo “Tanga Piazzolli”

Koncert:Kwintet Tanguillo “Tanga Piazzolli”
Data rozpoczęcia 2014-11-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Program „Tango nuevo w Teatrze Starym” zawiera w znacznej części materiał opublikowany na wydawnictwie z tangami Astora Piazzolli z 2010 r. Uzupełniony jest jednak o utwory z wykorzystaniem bandoneonu - instrumentu, który tangom Piazzolli dodaje szczególnego uroku.

Tango prezentowane przez Kwintet Tanguillo w tym programie to wzór doskonałego warsztatu, precyzji wykonania a jednocześnie niesamowitej ekspresji. To ogień, który nie spala lecz pobudza wyobraźnię.

Kwintet Tanguillo powstał w 2003 r. Zespół tworzą - akordeonistka Elwira Śliwkiewicz–Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Michał Kowalczyk. Gościnnie z Tanguillo współpracuje kontrabasista Robert Brzozowski.

Różnorodność stylów uprawianych przez członków zespołu, którzy na co dzień grają muzykę klasyczną, jazz, poezję śpiewaną, flamenco, romanse rosyjskie, folk sprawia, iż wykonywane przez nich tango ma ciekawy, niepowtarzalny charakter.
Instrumentarium, repertuar a także sposób interpretacji jaki możemy usłyszeć na koncertach zespołu nawiązują do stylu nuevo tango stworzonego przez niedoścignionego mistrza tanga argentyńskiego – Astora Piazzollę.

Zespół od lat z powodzeniem koncertuje na wielu estradach w kraju i za granicą. W 2010 roku ukazała się długo oczekiwana płyta CD z tangami Astora Piazzolli w wykonaniu Kwintetu Tanguillo.

…”Materiał na płytę powstał już w 2007 roku, jednakże krążek ukazał się dopiero teraz. Warto było jednak czekać. To Piazzolla wyborny, autentyczny, zamyślony, z odrobiną niezbędnego szaleństwa i mroku. Uczta dla uszu, nie przesadzam!... Krzysztof Nieborak - Twoja Muza

Zespół wystąpi w składzie:
Elwira Śliwkiewicz-Cisak - akordeon
Dariusz Drzazga - skrzypce
Jakub Niedoborek - gitara
Piotr Chilimoniuk - fortepian
Robert Brzozowski - kontrabas

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej