W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncerty: Atomic Simao & Junket

Koncerty: Atomic Simao & Junket
Data rozpoczęcia 2022-09-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Bałagan, ul. Grodzka 5a – patio 3
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Atomic Simao

Pochodząca z Kijowa formacja to dziś jedna z największych nadziei ukraińskiej sceny offowej. Artyści w przemyślany i ciekawy sposób łączą jazzowe tematy z ekspresją improwizacji, rockowym zacięciem, dynamiką muzyki funky oraz elektronicznym brzmieniem. Gatunki, w których się poruszają to m.in. acid jazz, space rock czy psychedelic. Ich kompozycje i sposób grania przywołują od razu pozytywne skojarzenia z dokonaniami Cinematic Orchestra czy Tortoise, a jeśli porównać tych muzyków do polskich artystów, najbliżej im do stylu Contemporary Noise Sextet. Zespół wraca do nas po siedmiu latach. Wcześniej Atomic Simao mieliśmy już okazję poznać podczas Innych Brzmień 2015. Czeka więc na nas prawdziwa muzyczna wyprawa w świat psychodelicznych, eklektycznych, intensywnych dźwięków. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na prawdziwy odlot!

Junket

Elektroniczny projekt z Ukrainy, który stworzył symbiozę elektronicznego brzmienia i instrumentów na żywo (saksofon, flet). Junket został utworzony spontanicznie podczas pewnej wystawy, kiedy to członkowie Atomic Simao (Georgy Valchuk i Nikolai Shostov) postanowili spróbować czegoś całkowicie nowego. Szczególną cechą tego duetu jest to, że nie grają przygotowanych wcześniej kompozycji, a wszystko jest tworzone w trybie online, bez możliwości edycji. Muzyka Junket to skrzyżowanie brzmień spod znaku break-beat, funk, electro dub, minimal house i drum’n’bass. Zespół wystąpił w Lublinie w 2018 roku, prezentując swoją twórczość podczas koncertu w ramach Strefy Innych Brzmień.

Koncerty Atomic Simao & Junket będą towarzyszyć Konferencji Trans-making Culture – City –Change, która odbędzie się 23–24 września 2022 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 7 oraz 5a.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala widowiskowa – II piętro. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej