W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncerty: Light in Babylon [TR/FR/IL]; Fanfara Station [IT/TN/USA]

Koncerty: Light in Babylon [TR/FR/IL]; Fanfara Station [IT/TN/USA]
Data rozpoczęcia 2022-08-21
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Scena Festiwalu, Błonia pod Zamkiem

Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncerty

Projekt Light in Babylon to fuzja różnych kultur i grup etnicznych. Wokalistka jest Izraelką pochodzenia irańskiego, santurzysta Turkiem, gitarzysta Francuzem, a dodatkowo współpracują oni z muzykami o różnym pochodzeniu (tureckim, angielskim i nie tylko).

Dzięki sile i otwartej na świat młodości oraz różnorodnym wpływom muzycznym stworzyli niepowtarzalny, kolorowy styl, w którym ich głosy mieszają się z dźwiękami zabierającymi słuchaczy w podróż m.in. po Bliskim Wschodzie.

Trzon zespołu spotkał się w 2010 roku w Istambule. Michal Elia Kamal – wokalistka, pisze teksty, a aranżacje i kompozycje tworzy Metehan Çifçi (santur; Turcja) i Julien Demarque (gitara; Francja).

Fanfara Station to trio, które łączy w sobie energię orkiestry dętej, elektroniki, perkusji i północnoafrykańskiego śpiewu. Fanfara Station wprowadza słuchaczy w trans za pomocą dźwięków instrumentów dętych połączonych z północnoafrykańską sekcją rytmiczną i tanecznym pulsem muzyki elektro. Atmosferę tę tworzy trzech muzyków, którzy wykorzystując dostępne im instrumenty i narzędzia, na bieżąco tworzą sample i umiejętnie je loopują. Marzouk Mejri wniósł do grupy inspirację tunezyjską orkiestrą dętą swojego ojca. Urodzony w Kanadzie Charles Ferris odpowiada za zapętlanie improwizowanych motywów, a mistrz programowania, Ghiaccioli e Branzini, steruje dynamiką tego, co podczas gry zespołu dzieje się na tanecznym parkiecie. Fanfara Station to kolaż muzyki migrującej wokół basenu Morza Śródziemnego, kultury afrykańskiej diaspory i starożytnych kontaktów Europy z Bliskim Wschodem, regionem Maghreb, a nawet z obiema Amerykami.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 21 sierpnia, godz. 19.30

Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Wstęp wolny

 

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej