W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncerty tradycyjnych pieśni polskich i serbskich

Koncerty tradycyjnych pieśni polskich i serbskich
Data rozpoczęcia 2017-09-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncerty

„Geny pieśni” – koncert zespołu WARSZAWA WSCHODNIA
„Geny pieśni to program złożony z muzyki, która płynie w żyłach członków zespołu. Sięgają w nim do miejsc, z których pochodzą ich rodziny i odkrywają te miejsca na nowo. Szukają ciągłości tam, gdzie została ona przerwana. Ze wspomnień, nagrań archiwalnych, sentymentalnych podróży i własnych uczuć budują na nowo pieśni swoich przodków.” Justyna Piernik
Zespół wystąpi w składzie: Justyna Piernik, Joanna Górska, Cezary Szymański.
 
KIĆENO NEBO ZVEZDAMA / NIEBO USŁANE GWIAZDAMI – koncert zespołu MOBA
Podczas krótkiej podróży muzycznej przez różnorodne regiony geograficzne i kulturowe, które zamieszkują lub zamieszkiwali Serbowie, zespół Moba zaprezentuje muzyczne idiomy, techniki, style i gatunki charakterystyczne dla serbskiej wiejskiej tradycji wokalnej, zarówno dawnej, jak i tej bardziej współczesnej.
Zespół Moba wystąpi w składzie: Sanja Ranković, Jelena Jovanović, Aleksandra Pavićević, Maja Stojanović, Ana Milosavljević.

Koncerty są  częścią projektu „Masterklasy”, który ma na celu podjęcie dyskusji na temat roli, znaczenia i sposobu funkcjonowania śpiewu tradycyjnego (jego nauki) w Polsce, w zestawieniu z metodami pracy w Serbii. Projekt ten jest finansowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.