W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja inicjująca program „Biblioteka + Infrastruktura bibliotek”

Konferencja inicjująca program „Biblioteka + Infrastruktura bibliotek”
Data rozpoczęcia 2011-03-23
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Konferencja

Program Wieloletni Kultura+ jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem rządowym na lata 2011-2015. W ramach programu zdefiniowano Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek”, którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych. Operatorem tego priorytetu jest Instytut Książki.

Program konferencji:
1. Założenia programu „Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek” (2011-2015).
2. Prezentacja Manifestu Republiki Książki oraz przedstawienie dotychczasowych działań mających na celu promocję czytelnictwa i wsparcie bibliotek.
3. Prezentacja realizowanych programów („Dyskusyjne Kluby Książki”, „MAK+”, „Biblioteka+. Szkolenia dla bibliotekarzy”) i podsumowanie zakończonego programu „Infrastruktura Bibliotek” (2009-2010).
4. Dyskusja.

Organizatorami spotkania są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Instytut Książki
w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej