W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja: Pasterstwo w Karpatach geneza i obraz współczesny

Konferencja: Pasterstwo w Karpatach geneza i obraz współczesny
Data rozpoczęcia 2017-11-25
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie, ul. Radziszewskiego 16
Organizator Towarzystwo Karpackie, ACK UMCS „Chatka Żaka”, Pismo Folkowe
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Konferencja popularno-naukowa pt. „Pasterstwo w Karpatach geneza i obraz współczesny” ma na celu popularyzację wiedzy o pasterstwie w Karpatach i na pewno zaciekawi wszystkich miłośników gór.
Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny obejmując swoją tematyką poza aspektem historycznym także takie dziedziny jak etnografia, socjologia, kultura muzyczna i architektura. Prezentowane będą zarówno rezultaty badań naukowych jak również obserwacje współczesnych podróżników , ludzi zarażonych miłością do gór. W programie referaty o wędrówkach wołoskich, pasterzach na Huculszczyźnie i w Rumunii, o roli kobiet w pasterstwie oraz pokaz gry na instrumentach pasterskich.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna pt. „Pasterstwo w Karpatach - obraz współczesny”, która będzie eksponowana w „Chatce Żaka” do 10 grudnia.
Na zakończenie konferencji obędzie się koncert znanego i lubianego zespołu „Orkiestra św. Mikołaja” , który przez wiele lat czerpał inspiracje do swojej muzyki właśnie z tradycji pasterskich.
W ramach konferencji odbędzie się także promocja numeru „Pisma Folkowego” a na stoisku wydawniczym można będzie nabyć publikacje Towarzystwa Karpackiego , oficyny Rewasz, wydawnictwa Libra i wydawnictw muzycznych „Orkiestry św. Mikołaja” a także uzyskać autograf znanego autora publikacji o Łemkowszczyźnie i Bieszczadach – Stanisława Krycińskiego.

10:00 – konferencja
17:30 – wernisaż wystawy 
18:00 – koncert „Orkiestry św. Mikołaja”