W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze – Kobieta w podróży

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze – Kobieta w podróży
Data rozpoczęcia 2013-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Występ

Birma / Mauretania + Wystawa fotografii + afterparty

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze to inicjatywa, która narodziła się w marcu 2013 roku z inicjatywy Daniela Kornasa i Bartka Szaro paragonzpodrozy.pl). Obecnie organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Podróżników „Sapay” (sapayclub.com) oraz Akademnickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (ack.lublin.pl).

Cykliczne spotkania inspirują do aktywnego poznawania świata i dzielenia się zdobytą w ten sposób wiedzą, przez co umożliwiają poznawanie innych kultur oraz kształtują postawy tolerancji oraz szacunku dla odmienności. Barwne prezentacje podróżnicze w sposób przystępny prezentują życie mieszkańców innych rejonów świata, przełamują dzielące nas mury stereotypów i uprzedzeń oraz dają wgląd w życie codzienne udowadniając, że wszędzie na świecie ludzie są do siebie podobni i ich życie toczy się w oparciu o te same elementarne zasady.
Listopadowe spotkania zatytułowane „Kobieta w Podróży” są zapowiedzią pierwszej edycji Festiwalu „Kontynenty”, który odbędzie się w dniach 4 – 5 kwietnia 2014 r. W programie listopadowej edycji m.in. dwie prezentacje podróżnicze – duet Kasia i Marcin Paczek, autorzy najlepszego lifestyle'owego bloga roku 2012 (konkurs onet.pl) oraz Julia Wizowska – reporterka, fotografka, podróżniczka i tłumaczka. Ponadto wernisaż wystawy fotografii „Targ rybny” autorstwa naszej prelegentki Julii Wizowskiej oraz impreza z muzyką świata w klubie Prepar.

Prezentacje:
BIRMA U PROGU ZMIAN – Kasia Paczek / Paczki w podróży
Kasia i Marcin ponad rok temu wyjechali w podróż dookoła świata, która miała trwać 12 miesięcy. 15 miesięcy później odwiedzili już 12 krajów w Azji oraz Australię i postanowili przedłużyć wyprawę na czas nieokreślony. Na naszym spotkaniu posłuchamy o Birmie, która przez lata niedostępna, odizolowana od wpływów zachodniego świata, odwiedzana była przez nielicznych. Wraz z upadkiem wojskowego reżimu kraj powoli otwiera się na świat i... masową turystykę. Będzie o birmańskich ikonach: złotych świątyniach, mnichach w szkarłatnych szatach i barwnych targach. Będzie o Birmie mniej znanej: o niezapomnianej podróży koleją i samotnej wędrówce przez góry. I wreszcie o największym skarbie tego kraju – o zwykłych ludziach, których bezinteresowność gościnność i uczciwość nie ma sobie równych w całej wschodniej Azji.
Zapraszamy na bloga Kasi i Marcina – www.paczkiwpodrozy.pl , który w tym roku otrzymał główne wyróżnienie w konkursie Blog Roku ONET.pl

MAURETANIA: żelazo, piasek, woda – Julia Wizowska
Julia Wizowska - reporterka, fotografka, podróżniczka, tłumaczka. Publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Podróżach” i „Poznaj Świat”. O Mauretanii mówi się, że nic ciekawego tam nie ma – same piaski. Jeśli komuś zależy na zabytkach, może pojechać na wschód, do Ataru, w pobliżu którego znajdują się dwie historyczne osady – Waden i Chinguetti. Do obejrzenia są tam pozostałości glinianych zabudowań obydwu miejscowości wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej jednak Mauretania przypadnie do gustu tym, którzy szukają przygody. Kto nie boi się długo czekać na pociąg, a potem jechać kilkanaście godzin przez Saharę otwartą węglarką, kto nie ma nic przeciwko temu, by wpaść w wir pracy, nastrojów i barw na targu rybnym w stolicy kraju, i w końcu: kto chce się dowiedzieć dlaczego mieszkający na środku pustyni Mauretańczyk „Mr. Rice” zaczął nagle ćwiczyć jogę i studiować japoński powinien przyjść na nasze spotkanie, gdzie oprócz prelekcji Julii będzie można podziwiać wystawę jej FOTOGRAFII Z PODRÓŻY – „Targ rybny”.


bilet: 5zł
W cenie biletu wstęp na afterparty „Muzyka Świata” w klubie Prepar (ul. Orla 4).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej