W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krajobraz (nie)podzielny | Warsztaty linorytu dla dzieci

Krajobraz (nie)podzielny | Warsztaty linorytu dla dzieci
Data rozpoczęcia 2022-01-15
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dzieci w wieku od 5 do 12 lat na warsztaty, podczas których za pomocą pieczątek stworzymy grafiki, które będzie można zabrać do domu.

Warsztaty zatytułowane Krajobraz (nie)podzielny towarzyszą wystawie pod tym samym tytułem i zostały przygotowane jako zajęcia, podczas których pokażemy, jak technikę linorytu można wykorzystywać w trakcie zabaw z dzieckiem. Przy pomocy pieczątek-matryc, stworzonych przez artystkę oraz dzieci i ich opiekunów, będziemy wykonywać prace plastyczne. W trakcie warsztatów będziemy też rozmawiać na temat stawiania i budowania granic, w przenośni oraz w przestrzeni fizycznej, zarówno w odniesieniu do własnego ciała, jak i najbliższego otoczenia, społeczeństwa i świata. Każdy z nas jest bowiem inny, ale wszyscy pragniemy żyć po bezpiecznej stronie granicy.

Prowadzenie: Justyna Sokołowska

Dla kogo: dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z pełnoletnim opiekunem
Zapisy: udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl

Justyna Sokołowska – (ur.1983 r.) absolwentka wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie projektowaniem książek. Jej opracowania graficzne zdobywają nagrody  w konkursach w Polsce i za granią. Współpracowała z wydawnictwami takimi jak Bosz czy Dwie Siostry.