W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

Data rozpoczęcia 2018-03-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Studio Muzyczne Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Ryszard Ćwirlej skończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Był dziennikarzem w TVP Katowice, a później w TVP Poznań. W latach 2010-2016 był zastępcą Redaktora Naczelnego poznańskiego Radia Merkury. Dotychczas ukazało się 13 kryminałów tego autora. Przez krytyków uznawany jest za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”, akcja takich powieści, jak Upiory spacerują nad Wartą, Ręczna robota czy Mocne uderzenie rozgrywa się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, a ich bohaterami są milicjanci. Ćwirlej tworzy także retrokryminały i kryminały współczesne. Na podstawie powieści Ręczna robota napisał serial słuchowiskowy, zrealizowany przez Teatr Polskiego Radia dla radiowej Jedynki.

W 2015 roku jego powieść Błyskawiczna wypłata otrzymała nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej 2014 roku. Książki Ćwirleja pięciokrotnie były nominowane do nagrody ”Wielkiego Kalibru”. W 2017 książka Milczenie jest srebrem otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu nagrodę Czytelników.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne