W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kultura autystyczna | Sztuka Wrażliwości

Kultura autystyczna | Sztuka Wrażliwości
Data rozpoczęcia 2021-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Facebook Warsztatów Kultury
Organizator Fundacja Kultura Enter
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Wystarczająco dobra mama osoby autystycznej”, „Autyzmu się nie leczy. Autyzm się akceptuje”, „Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską” – te oraz inne hasła szerzące świadomość na temat autyzmu możemy znaleźć na koszulkach, torbach i kubkach projektu „ASPIRACJE, autyzm na koszulkach”. Ich twórcami są Kinga i Franciszek Jackl, rodzice autystycznych dzieci, którzy pozytywnym językiem mówią o autyzmie, rzucają nowe światło na ten wzorzec rozwojowy oraz podkreślają mocne strony neuroróżnorodności. Koszulki ASPIRACJE i ich globalny przekaz dają do myślenia. Dzięki Kindze i Franciszkowi autyzm wychodzi na ulice tworząc rozpoznawalną społeczność, którą można lepiej zrozumieć.

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej