W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kultura i bezpieczeństwo w sieci – Cykl „Spotkanie z Gościem” w ramach działalności Klubu „Aktywni 50+"

Kultura i bezpieczeństwo w sieci – Cykl „Spotkanie z Gościem” w ramach działalności Klubu „Aktywni 50+"
Data rozpoczęcia 2016-04-12
Godzina rozpoczęcia 09:45
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Z Cyklu „Spotkanie z Gościem”, w ramach działalności - Klub „Aktywni 50+”, zaprasza Seniorów na warsztaty o bezpieczeństwie w sieci, które poprowadzi Katarzyna Humieniuk.

Spotkanie ma na celu pokazanie uczestnikom, jak w szybki i prosty sposób mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu. W pierwszej w części spotkania porozmawiamy o sposobach ochrony naszych danych osobowych, roli haseł bezpieczeństwa i programów antywirusowych, oraz zasadach korzystania z bankowości mobilnej i zasadach bezpiecznych zakupów w sieci. W drugiej części spotkania zastanowimy się nad procesem kreowania wizerunku w sieci, skupimy się na portalach społecznościowych oraz niebezpiecznym, lecz bardzo powszechnym obecnie zjawiskiem hejtu. Spotkanie zakończy wspólne stworzenie pięciu podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Katarzyna Humieniuk – absolwentka Socjologii oraz specjalności Przeszłość w mediach. Koordynator projektów: „Historia (nie)jednej sukienki”, „Ulica Wakacyjna”, „Bajki na ścianie”. Prowadząca warsztaty komputerowe w II i III edycji programu „Aktywni on/offline”,  koordynatorka  grupy projektowej oraz koordynator wolontariuszy w projekcie  „Bezpieczna e-szkoła, edycja IV” organizowanym przez Fundację „5Medium”. Latarnik Polski Cyfrowej.

Wstęp wolny.