W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kultura na resorach
Data rozpoczęcia 2021-07-02
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce tereny zielone przy ul. Gospodarczej (dzielnica Tatary)
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" zaprasza na cykl plenerowych wydarzeń kulturalno-historycznych w trzech dzielnicach Lublina! Będzie to podróż do lat świetności lubelskiego przemysłu. Każda z trzech dzielnic Lublina na jeden dzień zamieni się w miasteczko przemysłowe.

Na terenie miasteczek zaaranżowane zostanie stoisko dawnego rzemiosła: krawcowa zaprezentuje i pomoże uczestnikom wydarzenia wykonać stroje z epoki, które zostaną później wykorzystane w studio fotografii dawnej. Każdy, kto odwiedzi to stoisko będzie mógł na chwilę stać się modelem rodem z lat 50. – zostanie sfotografowany i otrzyma zdjęcie wydrukowane metodą sublimacyjną, które będzie niezwykłą pamiątką z tego wydarzenia.

Całość dopełnią stoiska warsztatowe: warsztaty tworzenia modeli samolotów ze sklejki, warsztaty drukowania na tkaninach oraz warsztaty malarskie, a także liczne animacje i konkursy.

Całym rodzinom proponujemy familijną grę terenową zatytułowaną Tropem lubelskich fabrykantów, która będzie żywą i interaktywną lekcją o lubelskim przemyśle. Podczas pokonywania ścieżki edukacyjnej, uczestnicy poznają historię fabryk, odkryją zagadki oraz rozwiążą rebusy. Z pomocą instruktorów przejdą trasę gry, posługując się specjalnie przygotowaną mapą. Na uczestników gry terenowej będzie czekał szereg zadań, a także zagadkowych postaci związanych z historią fabryk. Każde z zadań będzie punktowane, a dla zwycięskich grup zostaną przygotowane nagrody.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można podziwiać ekspozycję muzeum społecznego z fotografiami, eksponatami i artefaktami związanymi z przemysłem lubelskim. Wszystkie eksponaty zostały pozyskane od mieszkańców Lublina – tych, którzy żyli w czasach świetności lubelskich fabryk, ale także od ich potomków i pasjonatów historii Miasta i regionu.

O godzinie 18:00 rozpoczną się koncerty i potańcówki w rytm muzyki lat pięćdziesiątych.
Na terenie miasteczek znajdzie się ponadto punkt informacyjny, w którym do dyspozycji uczestników będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej