W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Laboratorium Sztuki Społecznej - Miejsce Pamięci

Laboratorium Sztuki Społecznej - Miejsce Pamięci
Data rozpoczęcia 2014-06-27
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Warsztaty

Zapraszamy osoby dojrzałe wraz ze swoimi rodzinami do wzięcia udziału w warsztatach polegających na tworzeniu map, ilustracji i powieści o wybranej lubelskiej dzielnicy w formie własnoręcznie wykonanych książek.

Uczestnicy będą mogli zrekonstruować osobiste wspomnienia, opowiedzieć historie związane z ze swoim miejscem zamieszkania poprzez zabawne historyjki, anegdoty, wiersze czy własnoręcznie stworzone ilustracje. Efekty pracy zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie podczas, której będzie można obejrzeć książki, spotkać ich autorów oraz posłuchać niepowtarzalnych historii z życia mieszkańców Lublina.

Warsztaty poprowadzi Tatiana Fiodorova z Mołdawii - fotografka, autorka instalacji, performerka, artystka zajmująca się sztuką publiczną.

Projekt Miejsce Pamięci jest realizowany w ramach programu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS)

O projekcie
Idea projektu “Memory Place” obejmuje zarówno miejsce geograficzne, postaci historyczne, obiekty architektury, jak i wszelkie przejawy sztuki, ceremonie i uroczystości, emblematy i symbole. Owe formy bazując na wyobrażeniach stanowią podstawę do stworzenia idei zbiorowej tożsamości. Nie tylko na poziomie idei, ale i materialnej rzeczywistości. Kultura stanowi nośnik pamięci narodowej, indywidualnej, zbiorowej. Artystka postara się zlokalizować miejsca pamięci (zarówno te istniejące fizycznie jak i te funkcjonujące w imaginariach), rozważy znaczenie pamięci dla architektury, tego, co wnosimy jako indywidualne jednostki i grupy społeczne w miasto przez samą obecność w nim i działanie. Projekt zaangażuje dojrzałych mieszkańców Lublina w tworzenie map i ilustracji spacerów, które w efekcie zostaną zaprezentowane w formie własnoręcznie wykonanych książek, jako rekonstrukcja ich osobistych wspomnień związanych z dzielnicą.

Tatiana Fiodorova (Mołdawia) - fotografka, autorka instalacji, prac wideo oraz cyfrowych, performerka, artystka zajmująca się sztuką publiczną. Jej działania poddają refleksji kwestie kondycji współczesnego świata w odpowiedzi na zmiany społeczne, polityczne i estetyczne. W ostatnim okresie realizuje prace interaktywne społecznie, dające możliwość budowania dialogu międzykulturowego.

Projekt LSS jest realizowany jest jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Warsztaty są bezpłatne!
Zapisy: proszę wysłać wiadomość z chęcią uczestnictwa na adres: lss.residencies@gmail.com lub zgłosić się telefonicznie +48 889 344 148