W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą

Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą
Data rozpoczęcia 2020-06-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Youtube Chatki Żaka
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Podróżowanie w obliczu pandemii stało się niezwykle trudne i niebezpieczne. Obecna sytuacja sprawiła, że odłożyliśmy swoje podróżnicze marzenia na później… Ale czy słusznie? Żyjemy w dobie internetu i okazuje się, że możemy także podróżować online! Chatka Żaka chce dać Wam okazję do przeżywania podróży zdalnie poprzez wysłuchanie i obejrzenie relacji globtroterów z całego świata. Co tydzień udostępniane będzie video, w których polscy podróżnicy będą relacjonować swoje wojaże.

Kiedy? W każdy wtorek o 18:00.
Gdzie? Na Youtubie Chatki Żaka


Cykl podróżniczy jest kontynuacją odbywających się od półtora roku w Chatce Żaka comiesięcznych spotkań z globtroterami dzielącymi się z widzami doświadczeniami z podróży dalekich i całkiem bliskich. Punktem kulminacyjnym wymiany podróżniczych przeżyć będzie Festiwal „Przez świat. Spotkania z podróżą”, który ze względu na pandemię został przeniesiony na jesień i odbędzie się w dniach 9-10 października.

Projekt organizują: ACK UMCS Chatka Żaka, Przez Świat. Spotkania z podróżą, SKPB Lublin oraz Bakcynalia Epidemia Piosenki Turystycznej.
Cykl jest częścią projektu Łącza kultury. 

O projekcie:
Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.