W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Łącza kultury: Seans w starym kinie

Łącza kultury: Seans w starym kinie
Data rozpoczęcia 2020-07-12
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Youtubie Chatki Żaka
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Z czym Wam się kojarzą: szybka akcja oparta na gagach, bitwy na ciastka z kremem i groteskowo nieporadni stróże prawa? Tak! To scenariusz typowej komedii slapstickowej, która swoje złote czasy przeżywała w pierwszych dekadach kina niemego.

W cyklu "Seans w starym kinie" ACK "Chatka Żaka" zaprasza do przyjrzenia się bliżej zapomnianym dzisiaj perełkom wybuchowej burleski, a przewodnikiem po tym świecie będzie jeden z królów slapsticku - Buster Keaton.

Przed każdą projekcją online usłyszycie słowo wstępu Pana Piotra Kotowskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Filmowego CinéEuropa, wieloletniego wiceprzewodniczącego Polskiej Federacji DKF oraz wieloletniego rektora Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. A przy jednym filmie usłyszycie specjalnie skomponowaną do niego ścieżkę dźwiękową przez dra Rafała Rozmusa z Wydział Artystyczny UMCS.

Kiedy? W każdą niedzielę o 18:30
Gdzie? Na Youtubie Chatki Żaka.


Cykl jest częścią projektu Łącza kultury.

O projekcie:
Główny cel projektu “Łącza kultury” to stworzenie możliwości dostępu do wartościowego kontentu edukacyjnego za pośrednictwem Internetu. Działania kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, środowisk akademickich, a także odbiorców zorientowanych na kulturę i sztukę.

Ideą jest przybliżenie i przedstawienie treści za pomocą nowoczesnych technik filmowych i realizacyjnych, krzewienie kultury oraz uwrażliwianie na sztukę. Ważna jest dla nas aktywizacja osób do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, szczególnie w trudnym okresie pandemii, zaspokojenie potrzeby akceptacji, poczucia wspólnoty i odgrywania w niej określonej roli. Liczymy na to, że obcowanie ze środowiskiem artystycznym pozwoli wielu osobom rozwinąć swoje talenty, poszerzyć wiedzę, ośmielić się i spróbować czegoś nowego.

Projekt obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki).

Organizatorem i realizatorem Łączy kultury jest ACK UMCS Chatka Żaka.