W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lalki motanki-talizmany | Warsztat dla dzieci (6+) i opiekunów

Lalki motanki-talizmany | Warsztat dla dzieci (6+) i opiekunów
Data rozpoczęcia 2022-05-13
Godzina rozpoczęcia 19:15
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala medialabowa – I piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

W ramach warsztatu dzieci stworzą ludowe lalki-motanki – małe osobiste talizmany. To stara sztuka, znana także na terenie dzisiejszej Ukrainy. Dziewczynkom lalki te służyły do zabawy, zaś kobiety, tworząc je i umieszczając w domach, nie tylko zdobiły wnętrza, ale także zapewniały magiczną ochronę swojej rodzinie.

Lalka jest tworzona z kawałków materiału i nici, które łączone są ze sobą w specjalny sposób tak, by uniknąć szycia. Istnieje wiele rodzajów lalek-motanek, a każda z nich niesie za sobą inne znaczenie. M.in. o tym wszystkim dowiemy się podczas naszego warsztatu.

Zajęcia poprowadzi Ganna Yarovenko. Ganna pochodzi z Ukrainy. Jest absolwentką Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej im. Karpenko-Kary w Kijowie oraz Kijowskiego Uniwersytetu Państwowego im. Tarasa Szewczenki. To reżyserka filmów dokumentalnych. Interesuje się historią, archeologią oraz folklorem.

Informacje praktyczne
Kto:  dzieci 6+ wraz z dorosłymi opiekunami
Zapisy: zapisy przez formularz online dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl, wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat towarzyszy wydarzeniu Tkaczka Chmur | Spotkania Opowiadaczy słowodaję