W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Łapacze snów | Świat w przestworzach | ZPT – Zabawy Praktyczne i Twórcze

Łapacze snów | Świat w przestworzach | ZPT – Zabawy Praktyczne i Twórcze
Data rozpoczęcia 2023-11-18
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Liceum Altum, Al. Racławickie 8
Organizator Fundacja Kultura Enter
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztat wyplatania makramowych łapaczy snów to okazja do stworzenia nietuzinkowej ozdoby do domu lub prezentu dla bliskiej osoby.

Makrama to starożytna technika wyplatania sznurków bez użycia narzędzi. Pozwala stworzyć wyjątkowe dekoracje i przedmioty użytkowe. Dawniej wierzono, że łapacz snów przynosił szczęście i pełnił funkcję symbolicznego odganiania złych myśli i snów.

Na warsztatach będzie można poznać podstawowe techniki splotów, dzięki którym później każdy uczestnik samodzielnie stworzy dekoracje w zaciszu domowym. Krok po kroku przeprowadzony będzie cały proces wyplatania. Uczestnik dowie się, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami sznurka oraz nauczy się, jak odmierzać sznurek potrzebny do wyplatania. A co najważniejsze – z warsztatów wróci z własnoręcznie wyplecionym łapaczem snów. Warsztaty wyplatania łapaczy snów to doskonała przestrzeń do zdobycia nowych umiejętności, poznania techniki rękodzieła, jakim jest makrama, twórczego i relaksującego spędzenia czasu.

Warsztat przyjazny autyzmowi. Dostępne słuchawki wyciszające i strefa wyciszenia.

Kiedy:

  • I grupa: 18 listopada 2023, godz. 10.00–13.00
  • II grupa: 18 listopada 2023, godz. 14.00–17.00

Gdzie: Liceum Altum, Al. Racławickie 8 – II piętro (wjazd windą B), środkowa część budynku, wejście od Al. Racławickich
Dla kogo: zarówno dla tych, którzy będą mieli towarzystwo małych odkrywców (dzieci w wieku 7+), jak i dorosłych, którzy przyjdą na wydarzenie sami.
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Karolina Sendecka, Julia Baran

Organizator: Fundacja Kultura Enter
Partnerzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Fundacja Nie Tylko Autyzm, Fundacja Skrzydła dla Edukacji