W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Latające deskorolki - filmowa przyszłość, która nie nadeszła" | Wykład

"Latające deskorolki - filmowa przyszłość, która nie nadeszła" | Wykład
Data rozpoczęcia 2020-07-09
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK
Kategoria Wykład

Akademia Kina CSK zaprasza na pierwszy wykład na żywo na dachu Centrum Spotkania Kultur: "LATAJĄCE DESKOROLKI - filmowa przyszłość, która nie nadeszła" Kaja Klimek.

Twórcy kina science-fiction wyobrażali sobie niedaleką przyszłość na przeróżne sposoby. Skoro jest rok 2020, to powinniśmy już dawno mieć latające deskorolki i samochody, zapasowe dyski danych w głowach i oddawać się filozoficznym i rozważaniom na temat praw robotów i androidów. Powinniśmy już dawno żyć w utopii lub - co gorsza - dystopii. Przyszłość jednak nadchodzi wolniej, inaczej, nie tak jak śnili i planowali twórcy naukowej fikcji. Co udało się im przewidzieć? Jak fikcja zainspirowała naukę? I najważniejsze: Dlaczego również dzisiaj utopijne wizje przyszłości mają tak wielkie znaczenie?

PROWADZĄCA:
Kaja Klimek Kajutex
- edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. Obecnie prowadzi program "Seriaale" na TVN Fabuła - pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom.

DLA KOGO JEST AKADEMIA CSK:
Akademia skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku, wykształcenia i poziomu znajomości kinematografii.

Darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK
Kasa CSK czynna: pon. i nd. w godz. 09.00 -17.00 / wt. - sb. w godz. 10:00 - 18:00 oraz na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi. Tel. 81 44 15 632.

KINO CSK zaprasza również 9 lipca o godz. 21:00 na Kultowe Lato Filmowe| Na Dachu i pokaz filmu "Powrót do przyszłości"

Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) w 1985 roku konstruuje maszynę do podróży w czasie, ale to jego młody przyjaciel Marty McFly (Michael J. Fox) dość niespodziewanie cofa się w czasie do roku 1955. Tam spotyka, między innymi, swoich przyszłych rodziców. Następstwo tej podróży może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości. Doktor Brown z 1955 roku musi znaleźć sposób, by Marty powrócił do swoich czasów.

Bilet na seans Kultowego Lata Filmowego: 8zł  

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej