W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Le Le Le'Żak - swingowa potańcówka

Le Le Le'Żak - swingowa potańcówka
Data rozpoczęcia 2017-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Impreza

Prawda, że musicale są inspirujące? Najnowszy hit La La Land jest tego pięknym potwierdzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy na musicalową potańcówkę w rytmie swingu 
Na potańcówce obowiązują odpowiednie stroje i mogą to być dowolne kreacje stylizowane na postaci z musicali bądź po prostu strój retro :)

Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych (podobnie jak charleston i boogie woogie, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, którego początki szacuje się na lata dwudzieste XX wieku.
Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości. (źródło: shimsham.pl)
Czym jest Lindy? Zobacz: http://bit.ly/2ggugEf 
W trakcie imprezy poprowadzimy lekcję wprowadzającą z podstaw Lindy Hop dla tych, którzy będą z nami po raz pierwszy
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej