W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Legenda o Czarciej Łapie
Data rozpoczęcia 2020-07-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce plac Litewski, przy pomniku Unii Lubelskiej
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Jest rok 1637. Lublin. Szynku pod Trybunałem Koronnym. Wieczór. Grupa mieszczan – bohaterów spod Chocimia – spotyka się w rocznicę wydarzeń podolskich, by razem wspominać, pić, śpiewać i tańczyć z dziewkami.

Tak rozpoczyna się spektakl Poławiaczy Pereł pod tytułem „Legenda o Czarciej Łapie”. Jest to dramatyczne, scenariuszowe widowisko lubelskiej grupy, która dotychczas bawiła widzów sztukami improwizowanymi. Półtoragodzinne przedstawienie oparte jest na legendzie o Sądzie Diabelskim. Poławiacze śpiewają, tańczą, rozśmieszają i jak zwykle zaskakują.

Legenda o Czarciej Łapie, okazuje się bardzo aktualna, jest surową krytyką na pracę sądów i funkcjonowanie prawa, jest także okazją do wielu satyrycznych i żartobliwych wycieczek myślowych, w których widzowie z pewnością będą mogli się przejrzeć. Muzyka na żywo, śpiew na żywo, ogień, dym, czary też na żywo. Dorożki będą złowrogo krążyć, w stole Łapa odciśnie się – oj będzie prawdziwe teatralne piekło!

scenariusz: Marcin Wąsowski; reżyseria: Poławiacze Pereł Improv Tetar; muzyka: Marzena Lamch – Łoniewska, Urszula Kasprzak-Wąsowska; obsada: Magdalena Stec, Przemysław Buksiński, Michał Zgiet/Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski oraz młodzi aktorzy związani z Teatrem ITP i Akademią Teatralną Jerzego Turowicza.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej