W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lem na wielkim ekranie: Głos pana

Lem na wielkim ekranie: Głos pana
Data rozpoczęcia 2021-11-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Peter nie miał kontaktu z ojcem od ponad trzydziestu lat. Ma jednak ku temu konkretny powód. Jego ojciec jest naukowcem, który opanowany obsesją na punkcie znalezienia pozaziemskiej formy życia, całkowicie oddał się pracy nad tajnymi projektami. Przypadek sprawia, że Peter zmuszony zostaje do porzucenia swoich codziennych obowiązków i wyruszenia w długą podróż – aby odszukać zaginionego ojca i własnej tożsamości…

reżyseria: György Pálfi
obsada: Csaba Polgár, Diána Magdolna Kiss, Eric Peterson, Ádám Fekete, Ildikó Bánsági, Marshall Williams, Kate Vernon
dramat, Sci-Fi / Węgry, Kanada, Francja, Szwecja, USA / 2018 / 18+
czas trwania:108 min

Historia w kinie / Historia kina: Stanisław Lem
100 lat temu urodził się Stanisław Lem. I choć nie ma go już z nami, pozostawił po sobie nieśmiertelną literaturę, nieustannie inspirującą artystów z całego świata. Twórczość Lema zawsze cieszyła się popularnością wśród filmowców. I choć nie jest tajemnicą, że pisarz nie odwzajemniał uznania reżyserów, na przestrzeni lat powstało, co najmniej kilka ekranizacji jego prozy, które zasługują na uwagę.

Wydarzenie jest częścią 15. Lubelskiego Festiwalu Filmowego.