W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Liryzm słowiański - koncert w ramach cyklu "Muzyczna podróż w czasie”

Liryzm słowiański - koncert w ramach cyklu "Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-10-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”. Tym razem będziemy gościć Vlastę Traczyk oraz Tatianę Trojanowską. Poznały się studiując Muzykologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ich współpraca rozwinęła się podczas studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystki zaprezentują pieśni kompozytorów rosyjskich i polskich, a także autorskie kompozycje, których inspiracją do powstania, jest twórczość kompozytorów romantycznych.

Vlasta Traczyk – absolwentka muzykologii, pianistka, kompozytorka. Warsztat kompozytorski w zakresie muzyki klasycznej zdobyła na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Baculewskiego. W jej utworach można odnaleźć nawiązania do twórczości kompozytorów słowiańskich epoki romantyzmu. Najbliższą formą wyrażania siebie jest dla kompozytorki pieśń poetycka. Współpracuje z solistkami: Tatianą Trojanowską oraz Kają Mianowaną, dla których tworzy repertuar wokalny.

Tatiana Trojanowska – muzykolog, absolwentka studiów wokalno-aktorskich na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Wykonuje repertuar oratoryjno–kantatowy oraz pieśni. Szczególną uwagę poświęca pieśniom kompozytorów polskich i rosyjskich. Z ogromnym zamiłowaniem wykonuje poezję śpiewaną oraz utwory Anny German. Jest laureatką konkursu IV Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” 2015 r. w Mińsku.

O cyklu:

Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

Kuratorką cyklu jest Magdalena Żelazko -  pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej