W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

LSS | Miejsce Pamięci – wystawa

LSS | Miejsce Pamięci – wystawa
Data rozpoczęcia 2015-07-27
Data zakończenia 2015-07-31
Miejsce Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Hutnicza 20
Kategoria Wystawa

Wystawa prac uczestników warsztatów prowadzonych przez Tatianę Fiodorova z Mołdawii – fotografkę, autorkę instalacji, performerkę, artystkę zajmująca się sztuką publiczną, która przebywa w Lublinie w ramach programu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej.

Podopieczni Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 pracowali wspólnie z artystką nad stworzeniem map, ilustracji i powieści o swoim miejscu zamieszkania w formie własnoręcznie wykonanych książek. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy bardzo chętnie opowiadali o swojej przeszłości, dzieciństwie, wplatając w swoje narracje szereg inspirujących anegdot związanych z różnymi miejscami, które odwiedzali na terenie Lublina, szczególnie z Kalinowszczyzną. Podczas wernisażu zaprezentujemy efekty tej współpracy , które wzbogacone zostaną kilkoma historiami z przeszłości.