W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design // Architektura codzienna. Być turystą we własnym mieście // warsztaty dla dzieci

Lub design // Architektura codzienna. Być turystą we własnym mieście // warsztaty dla dzieci
Data rozpoczęcia 2014-08-22
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9
Kategoria Film

Zapraszamy na spacer - bardzo nietypowe oprowadzanie po mieście. Nietypowe, bo nie poznasz faktów historycznych, nie zobaczysz zabytków i nie usłyszysz ciekawych historyjek. Co więcej, to Ty będziesz przewodnikiem. W trakcie spaceru uczestnicy dostaną do wykonania serię ćwiczeń - będziemy szukać miejskiego safari, tworzyć galerię faktur, tropić roślinnych partyzantów. Zostawimy również swój ślad. Być może odszuka go kolejny poszukiwacz? Warsztaty mają zachęcić do spojrzenia na przestrzeń zupełnie w inny sposób, do zwiedzania z użyciem nie tylko wzroku, ale i dotyku lub słuchu, do szukania, kolekcjonowania, podpatrywania i eksperymentowania.

Prowadzenie:
Anna Komorowska, Michał Rokita - projektanci związani z pracownią k. Zajmują się projektowaniem przestrzeni dla dzieci, jak również edukacją architektoniczną i partycypacją społeczną. Prowadzą warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. Projektują przestrzenie edukacyjne, ogrody przyszkolne i integracyjne, naturalne place zabaw. Prowadzą konsultacje w zakresie projektowania dla dzieci. Piszą o dobrze zaprojektowanych placach zabaw i współczesnej architekturze krajobrazu, jak również o edukacji architektonicznej i partycypacji społecznej. W roku 2012 wydali pierwszą książkę dla dzieci "Przewodnik po architekturze codziennej".

Warsztat skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich opiekunów
Udział w warsztacie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy: 81 5330818, e.kruszynska@warsztatykultury.pl

Projekt dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat nad projektem Lub design objęli:
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin, Rok Jana Gehla w Lublinie, O.pl, Gazeta Wyborcza, Platforma Kultury, Zwykłe Życie, Kultura Ente