W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design | Co to znaczy, że papier ma brodę?

Lub design | Co to znaczy, że papier ma brodę?
Data rozpoczęcia 2015-05-09
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Krańcowa 106
Kategoria Akcja

Warsztaty Kultury zapraszają na rodzinne warsztaty w ramach Lub design. Tym razem poznamy tajniki produkcji papieru czerpanego.

Kiedy: 9-10 maja 2015
I grupa – 9.05.15 – godz. 15.00
II grupa – 10.05.15 – godz. 11.00

Gdzie: dzieci wraz z opiekunami zapraszamy do nowej pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11 w Lublinie.

Na warsztatach dowiemy się z czego powstaje papier, jaka jest historia jego produkcji, a także do czego stosuje się go obecnie. Każdy będzie miał okazję własnoręcznie wykonać kartki z charakterystyczną nierówną krawędzią i poznać arkana tradycyjnej techniki czerpania papieru. Za pomocą specjalnie przygotowanych szablonów zrobimy również spersonalizowany projekt rosnącego papieru.

Prowadzenie: Joanna Kurkiewicz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; dyplom wykonany w pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa oraz w Pracowni Papieru na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Realizuje prace w dziedzinie instalacji, grafiki, tkaniny, papieru czerpanego. Brała udział w ponad 50 wystawach w kraju i za granicą. Doktorantka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku sztuki piękne. Od 2013 roku związana z Institute of Design Kielce, gdzie prowadzi Pracownię Papieru oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu Lekcje designu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 lub na adres lubdesignzapisy@gmail.com
Prosimy o zabranie kaloszy:)