W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design | Jak myślą dizajnerzy?

Lub design | Jak myślą dizajnerzy?
Data rozpoczęcia 2014-12-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Czym jest kreatywność? W jaki sposób myślą i działają projektanci? Jak rozwiązują złożone problemy współczesnego świata? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiemy podczas spotkania Lub design, które poprowadzi Agata Dąbrowska. Podczas dyskusji zobaczymy, co w praktyce oznaczają nadużywane dziś hasła: innowacja, design thinking, interdyscyplinarność i jak odnoszą się do myślenia o przestrzeni miejskiej. Zastanowimy się nad tym kto i jak projektuje dzisiejszy świat i czy możemy w tym procesie uczestniczyć.

UWAGA: Po spotkaniu planujemy poczęstunek i dyskusję przy wspólnym stole – prosimy o przyniesienie swojej ulubionej potrawy lub przekąski.


Prowadzenie: Agata Dąbrowska

Autorka projektów społecznych i edukacyjnych związanych z dizajnem. Współpracuje z instytucjami kultury, galeriami sztuki, artystami, projektantami, organizacjami pozarządowymi. Kuratorka – na stałe współpracuje z artystkami Natalią Szostak i Polą Dwurnik. Publikuje teksty o modzie, sztuce, dizajnie. Prowadzi autorski cykl „Smakując dizajn” w tygodniu Kultura Liberalna. Humanistyczne wykształcenie pozwala jej traktować dizajn wielowymiarowo, szczególnie w jego społecznym, integracyjnym kontekście. Ostatnio łączy myśl projektową i humanistyczną w School of Form. Współorganizatorka interdyscyplinarnej konferencji „NIEwidzialny Dizajn”.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 81 5330818 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16. 30 lub elektronicznie pod adresem e.kruszynska@warsztatykultury.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Projekt dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.