W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lub design! Miasto to MY.
Data rozpoczęcia 2013-08-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

W ramach projektu Lub design! Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie Miasto to My

Miasto to MY

Rozmowa z mieszkańcami Lublina, jak skuteczniej i ...przyjemniej poprawiać jakość życia w miastach. Prezentacja projektów realizowanych w Polsce (m.in. Warszawa, Gdynia, Kraków i Cieszyn) oraz za granicą (m.in. Berlin, Kopenhaga i Nowy Jork), które są efektem oddolnych inicjatyw oraz powstały przy współpracy "fachowców": projektantów, urbanistów z mieszkańcami. Na koniec krótkie warsztaty w terenie i podsumowanie, dlaczego warto stosować metodę "design thinking".

Prowadzenie:
Ewa Gołębiowska - współinicjatorka utworzenia unikalnego ośrodka designu jakim jest Zamek Cieszyn (wcześniej noszący nazwę Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie), miejsca, w którym udaje się̨ łączyć kulturę̨ z innowacyjną przedsiębiorczością̨ i nowymi technologiami. Od 1 stycznia 2005 jest jego dyrektorem. Wcześniej pracowała jako pedagog polonista w wielu typach szkół, z dziećmi i dorosłymi, zakładała też szkoły niepubliczne. W 1992r. wygrała konkurs na naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, gdzie pracowała do 2004r. Była także radną powiatu cieszyńskiego w latach 19982002. W 2011 dołączyła do zarządu EIDD Design for All Europe (Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności), organizacji zajmującej się̨ podnoszeniem jakości życia poprzez design dla wszystkich.

wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury