W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design | Miejskie łąki kwietne

Lub design | Miejskie łąki kwietne
Data rozpoczęcia 2016-06-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Bernardyńska 11, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Ekologiczne, piękne i praktyczne zasługują na swoje miejsce w przestrzeni naszych miast, zastępując nudne, ubogie i pracochłonne trawniki. Miejskie łąki kwietne nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych poza koszeniem, którego dokonujemy raz lub dwa razy w roku, dzięki czemu stają się uzasadnioną ekonomicznie alternatywą dla koszonych kilka razy w sezonie miejskich trawników. Mieszanki rodzimych gatunków roślin kwitnących nadają się do wykorzystania jako zielony element terenów miejskich oraz jako roślinność na pasach przydrożnych i zapewniają miejsce do życia dla dzikich zapylaczy. 
Prowadzący Karol Podyma opowie o działaniach Fundacji Łąka oraz o mechanizmach partycypacji społecznej, wykorzystywanych w Warszawie do realizacji celów fundacji tj. o budżecie obywatelskim i inicjatywie lokalnej. Będzie to inspiracja dla uczestników spotkania i zachęta do podejmowania podobnych działań w Lublinie.