W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design: „…na trawnikach wolimy kwiatki” – warsztat tworzenia plakatów

Lub design: „…na trawnikach wolimy kwiatki” – warsztat tworzenia plakatów
Data rozpoczęcia 2014-05-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają na pierwszy w tym roku warsztat w ramach projektu Lub design!, którym rozpoczynamy akcję edukacyjną „…na trawnikach wolimy kwiatki”.

W ramach warsztatu zaprojektujemy plakaty propagujące sprzątanie nieczystości po psach. Prace mają zwrócić uwagę mieszkańców Lublina na problem zaniedbanej przestrzeni miejskiej, zwłaszcza braku nawyku sprzątania po swoich zwierzętach. Projekty realizowane będą w technice szablonu. Wspólnie spróbujemy przyjrzeć się realizowanym pracom, przeanalizować zasadność użycia konkretnych fontów, estetykę i czytelność plakatów, a także trafność i pomysłowość przekazu oraz jego wizualne oddziaływanie na odbiorcę. Najlepsze prace zostaną powielone i wyeksponowane w przestrzeni miasta w miejscach, które wymagają interwencji.

Warsztat skierowany do młodzieży i osób dorosłych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 81 533 08 18

Prowadzenie: Jan Bajtlik ur. 1989. W 2013 ukończył wydział grafiki ASP w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Za dyplom popularyzujący czytelnictwo: „Bądź człowiekiem, czytaj!” otrzymał wyróżnienie rektorskie i nagrodę STGU za najlepszy dyplom projektowy 2013.Tworzy plakaty, ilustracje i projektuje książki dla dzieci. Ilustrował między innymi w Time Magazine, The New York Times, The Architekturze, Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Przekroju. Prowadzi warsztaty typograficzne dla dzieci. Wiele jego prac jest zaangażowanych społecznie. Jego prace były prezentowane i nagradzane na wielu wystawach w kraju i za granicą. Za plakat “Remember” otrzymał srebrny medal na 10 Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie i 1 nagrodę na Skopje International Poster Festival 2011 i wyróżnienie na 12 Biennale Plakatu w Meksyku. W 2011 otrzymał 1 nagrodę w konkursie AMS za plakat “Dom”. Jego autorska książka dla dzieci “Europa Pingwina Popo” otrzymała wyróżnienie w konkursie na książkę roku 2011 polskiej sekcji IBBY. Miał 15 wystaw indywidualnych, brał udział w blisko 75 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Gdy nie pracuje, podróżuje, biega i wspina się w górach.