W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design / Za smakiem // Slow city

Lub design / Za smakiem // Slow city
Data rozpoczęcia 2014-10-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Porozmawiamy na temat Cittaslow, czyli Międzynarodowej Sieci Miast, które pracują nad poprawą jakości życia swojej społeczności. Ruch Slow Cities promuje użycie technologii zorientowanych na poprawę jakości środowiska i tkanki miejskiej, a także wspiera dialog i komunikację pomiędzy lokalnymi producentami i konsumentami. Spotkamy się ze Stanisławem Harajdem (Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow), który opowie nam o nowoczesnych technologiach zorientowanych na ekologię.

UWAGA: Po spotkaniu planujemy poczęstunek i dyskusję przy wspólnym stole – prosimy o przyniesienie swojej ulubionej potrawy lub przekąski.

Prowadzenie: Stanisław Harajda
Z urodzenia i charakteru poznaniak od 36 lat osiadły na Warmii. Mgr matematyki (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz mgr sztuki muzycznej (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Od zawsze związany z turystyką – najpierw społecznie (członek PTTK od 1963 roku), później gospodarczo (26 lat pracy w biurach podróży) oraz administracyjnie (od 2002 roku). Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Od trzech lat – jako zastępca dyrektora Departamentu Polityki Jakości – zajmuje się m.in. Polską Krajową Siecią Miast Cittaslow. Prywatnie turysta, krajoznawca, podróżnik. Autor i współautor szeregu materiałów turystyczno-krajoznawczych.

Prosimy wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr tel. 81 5330818 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16. 30 lub elektronicznie pod adresem e.kruszynska@warsztatykultury.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny.