W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design! (Ze)wnętrze. O relacjach w dizajnie.

Lub design! (Ze)wnętrze. O relacjach w dizajnie.
Data rozpoczęcia 2013-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Wykład

Czym jest wnętrze w projektowaniu? W jaki sposób „środek” definiuje formę, kontekst, otoczenie? I odwrotnie – jak nasze kulturowo-społeczne uwarunkowania wpływają na rozumienie przedmiotów, przestrzeni, procesów? Podczas prezentacji przyjrzymy się szeroko pojętemu dialogowi wnętrza i zewnętrza w dizajnie: obiektom, architekturze, procesom i interakcjom.

Czy możliwa jest „czysta” projektowa treść, bez zewnętrznego kontekstu?
Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych

Prowadzenie: Agata Dąbrowska, autorka projektów społecznych i edukacyjnych związanych z dizajnem. Współpracuje z instytucjami kultury, galeriami sztuki, artystami, projektantami, organizacjami pozarządowymi. Kuratorka; na stałe współpracuje z artystkami Natalią Szostak i Polą Dwurnik. Publikuje teksty o modzie, sztuce, dizajnie. Prowadzi autorski cykl "Smakując dizajn" w tygodniu Kultura Liberalna. Humanistyczne wykształcenie pozwala jej traktować dizajn wielowymiarowo, szczególnie w jego społecznym, integracyjnym kontekście. Ostatnio łączy myśl projektową i humanistyczną w School of Form. Współorganizatorka interdyscyplinarnej konferencji „NIEwidzialny Dizajn”.