W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelska Premiera Muzyczna: Łukasz Jemioła solo

Lubelska Premiera Muzyczna: Łukasz Jemioła solo
Data rozpoczęcia 2021-06-02
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Na recital w Teatrze Starym w Lublinie złożą się piosenki z najnowszej płyty, niektóre wykonane zostaną po raz pierwszy przed publicznością oraz piosenki autorskie z ostatnich lat. „Gdy dziewczyna idzie spać”, „Jeżeli kiedyś”, „Rozłączeni” - to tylko niektóre kompozycje - niewykonywane już od dłuższego czasu, które zabrzmią na tym jedynym w swoim rodzaju koncercie. Po wielu latach grania cudzych utworów przyszedł czas, abym wyszedł do publiczności wyłącznie z własnym repertuarem. Takiego koncertu nie zagrałem nigdy. Na repertuar będą się składać utwory bardzo zróżnicowane - od spokojnych ballad podejmujących tematykę przemijania i sensu życia, aż po piosenki kabaretowe. Nie zabraknie więc dawki humoru i spontanicznej interakcji z publicznością. Tylko gitara i głos - kameralnie, blisko, najprościej jak się da.
Łukasz Jemioła
 

Łukasz Jemioła - wokalista, songster, specjalizuje się w tworzeniu piosenek, jak również w wykonywaniu coverów z nurtu: retro, jazz, rock, czy americana (blues, folk). Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking i slide. Artysta ma na swoim koncie płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła” ( 2015), płytę z autorskimi interpretacjami polskiej muzyki retro „Retro na żywo” ( 2017) oraz jako wokalista w wielu projektach, m.in.: płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”. Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz- rockowe kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.
Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie też otrzymał Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej