W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski Festiwal Filmowy cały rok: Jak to na wojnie vol. 2

Lubelski Festiwal Filmowy cały rok: Jak to na wojnie vol. 2
Data rozpoczęcia 2020-10-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W październiku pokażemy filmy z kilku poprzednich edycji festiwalu, które ukazują różne oblicza wojny.

Mieszkańcy bezdroży / reż. Heba Khaled / Syria / 2018 / 21’
Dokumentalny zapis starć syryjskich bojowników zarejestrowany kamerą przymocowaną do hełmów żołnierzy. Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
UWAGA: Film zawiera drastyczne sceny – tylko dla widzów dorosłych.
Ken-Dror / reż. Idan Barzilay, Mor Israeli / Izrael / 3’
Krótkie, nostalgiczne wspomnienie życia Jehudy Ken Drora – izraelskiego żołnierza, który ujawnił niesamowitą odwagę, narażając życie dla swoich przyjaciół.
Wielki żołnierz / reż. Noa Gusakov / Izrael / 2017 / 23’
Jest 1973 rok, czas wojny w Izraelu. 15-letnia Sherry chce mieć chłopaka. Wymiana listów z nieznajomym żołnierzem pozwala jej wierzyć, że właśnie poznała pierwszą miłość. Ale co się stanie, kiedy wyimaginowany żołnierz okaże się prawdziwy?
Ants Apartment / reż. Tofigh Amani / Kurdystan, Irak / 11’
Trzyosobowa rodzina czeka, aż na pustyni w Iraku ktoś w końcu ich odnajdzie.
Przejście / reż. Igor Coric / Serbia / 2019 / 7’
Trwa wojna. Chłopiec zostaje sam – bliscy zamienili się w… figury geometryczne. Jego upór i desperacja prowadzi do nieoczekiwanego zakończenia. Film nagrodzony m.in. na EFFA Balkanima.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej