W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin Blues Session - koncert lubelskich zespołów bluesowych

Lublin Blues Session - koncert lubelskich zespołów bluesowych
Data rozpoczęcia 2013-04-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Lublin Blues Session to koncert prezentujący lubelskie zespoły bluesowe. Organizatorem koncertu jest Fundacja ODA, we współpracy z Domem Kultury LSM i Fundacją Absolwentów UMCS.

Wystąpią:
Laszuk & Żurek
Duet Laszuk & Żurek funkcjonuje od 2012r. Gra akustyczną muzykę na pograniczu bluesa, rocka i amerykańskiego folku, przybliżając klimaty lat 60. i 70. Zespół bazuje na popularnych i mniej znanych utworach głównie amerykańskich wykonawców tamtych lat, wykonawcy sięgają także do repertuaru bardziej współczesnego, osadzonego również w stylistyce bluesowo-folkowej.

Gentlemen’s Blues Brothers
Gentlemen’s Blues Brothers to projekt stworzony specjalnie na koncert LUBLIN BLUES SESSION, choć występujący w nim muzycy działają na lubelskiej scenie muzycznej od kilkudziesięciu lat, w różnych projektach muzycznych. Zespół wystąpi w składzie: Robert Brandys - śpiew, gitara; Irek Wojnicki - gitara.

Zbyszek Kowalczyk
Blues, rock, funk, folk i pop; wszystko to lubi i potrafi wykonywać Zbyszek Kowalczyk. Kariera Zbyszka to kawał historii lubelskiej sceny muzycznej. 40-letni dziś gitarzysta i wokalista zaczynał na przełomie lat 80. i 90. Znany jest z działań w wielu zespołach – m.in.: Hesitation Blues; Blueski; Starcy; Cukierkotki; czy Spektakl Wodnika. Tym razem wystąpi solo, ale z dwoma gitarami.

Adam Blues Band
Adam Blues Band działa od 2010 roku grając muzykę inspirowaną bluesem, jazzem i rockiem lat 70-tych. Grupa prezentuje na koncertach głównie autorskie kompozycje zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Skład zespołu: Adam Bartoś - śpiew, gitara, harmonijka; Tomek Żurek - gitara; Tomek „Fazi” Gąsior - perkusja.

Prowadzenie koncertu: Łukasz Jemioła

Bilety: 10 zł. - w tym gratis płyta CD