W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin Blues Session - spotkanie z Bogdanem Loeblem, koncert Oldbreakout

Lublin Blues Session - spotkanie z Bogdanem Loeblem, koncert Oldbreakout
Data rozpoczęcia 2016-04-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Fundacja Obszar Działań Artystycznych
Udział Płatny
Koszt udziału 35/20 zł
Kategoria Wydarzenie

1 kwietnia br. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”  odbędzie się najważniejsze wydarzenie tegorocznej edycji Lublin Blues Session – koncert grupy Oldbreakout. Zespół tworzą byli muzycy legendarnych grup Blackout i Breakout z lat 1968-82.
Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Bogdanem Loeblem – autorem tekstów z repertuaru zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy. 

Na wydarzenie (spotkanie + koncert) obowiązują bilety wstępu (do nabycia od czwartku - 17.03. w Chatce Żaka): 
• 35 zł. – bilet normalny 
• 20 zł. – bilet ulgowy (przysługuje studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji)

Oldbreakout to zespół złożony z byłych muzyków legendarnych zespołów Blackout i Breakout z lat 1968¬-82. We wrześniu 2014r. ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu zatytułowana "Za głosem bluesa idź". Formację OLDBREAKOUT tworzą współzałożyciele zespołu: Krzysztof Dłutowski – klawisze; i jeden z najlepszych polskich bluesmanów harmonijkarzy – Tadeusz Trzciński, a także były basista grupy Zbigniew Wypych. Skład uzupełniają: Dariusz Samoraj – gitara i Vlodi Tafel – perkusja. Nowym wokalistą grupy jest śląski bluesman – Kazimierz Pabiasz. W programie koncertu stare utwory BREAKOUT, jak i te z najnowszej płyty. 

Bogdan Lobel to poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk radiowych oraz bluesów i pieśni. Ma w dorobku kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści. W 1965 roku napisał pierwszy tekst wykonany na scenie, było to „Boję się psa”. Od tego czasu napisał kilkaset ponadczasowych bluesów i pieśni, początkowo tylko do muzyki Tadeusza Nalepy (m.in. „Anna”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Co stało się kwiatom”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) a śpiewanych także przez Stana Borysa i Mirę Kubasińską.

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerami tegorocznej edycji są: Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Dom Kultury LSM i Cafe Ramzes. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.  

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej