W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin w czasie pandemii – „Jeden dzień życia Lublina”

Lublin w czasie pandemii – „Jeden dzień życia Lublina”
Data rozpoczęcia 2020-05-19
Organizator Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Dźwięki miasta, jego obrazy i zapachy – Lublin w bardzo krótkim czasie zmienił się nie do poznania. Pandemia jest wyjątkowym stanem, dlatego też Dom Słów chce udokumentować ten moment. Korzystając z pomocy mieszkańców, uchwycić jeden dzień z życia Lublina i zrobić z niego swoistą kapsułę czasu dla przyszłych pokoleń.

19 maja przez całą dobę – 24 godziny – będziemy wraz z mieszkańcami Lublina relacjonować życie miasta. Zapraszamy wszystkich, by tego dnia zrobili zdjęcie swojej ulicy, siebie, bliskich, pupili czy czegokolwiek co jest ważną częścią ich codzienności. Szukamy też dźwięków miasta: szumu wiatru, gwaru blokowisk, odgłosu telewizora z sąsiedniego pokoju, śpiewu ptaków oraz nagrań wideo. Zdjęcie bądź wideo wystarczy wrzucić na Instagram z hasztagiem #1dzieńLBN i oznaczyć Dom Słów: (@domslow_lublin).

Zdjęcia oraz nagrania staną się częścią webdocu (multimedialnej opowieści internetowej). Będzie to też list do przyszłych pokoleń z czasów epidemii.

Akcja "Jeden dzień życia Lublina" miała swój początek 19 maja 2017 roku. Powtórzyliśmy ten projekt rok temu, 4 czerwca 2019, przy okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych.

Zobacz film instruktażowy

Zobacz poprzednie edycje projektu