W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubliner Night Dance Party
Data rozpoczęcia 2021-08-07
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Wirydarz Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 

Taneczne rytmy gra: BUM BUM ORKeSTAR od 22.00 do białego rana. 

„Radość jest zdolnością człowieka do ciągłego odradzania się” jak mówi stara chasydzka mądrość. Lubliner Festival doskonale oddaje charakter polskiej i żydowskiej biesiady i zabawy, poprzez które to realizowana jest idea bliska jednemu z najważniejszych założeń chasydyzmu – taniec, śpiew, radość i pogoda ducha przybliżają nas do wszystkich najważniejszych wartości. A czy może być coś bardziej radosnego niż taniec w rozgwieżdżoną letnią noc?

I właśnie dlatego potańcówka przy bałkańsko-żydowskich rytmach to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników tańca. Na taneczny wieczór warto zabrać wygodne buty i dużo energii, bo będziemy się bawić do białego rana przy muzyce BUM BUM ORKeSTAR – polskiej formacji założonej w 2014 r. Zespół wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że BUM BUM ORKeSTAR na scenie potrafi zaskoczyć niezwykłą energią, aby po chwili wzruszyć rzewną melodią i oczywiście zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki! Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.

BUM BUM ORKeSTAR tworzą:

  • Oliwier Andruszczenko – klarnet
  • Piotr Krukowski – trąbka
  • Piotr Janiec – tuba
  • Mateusz Wachowiak – akordeon
  • Mateusz Sieradzan – tapan

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej