W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublinianki - wystawa prac Trevora Butchera

Data rozpoczęcia 2011-06-05
Data zakończenia 2011-06-30
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wystawa

Wesołe, smutne, młode, stare, wystawa jest o kobietach, tych z naszego regionu, tych z Lubelszczyzny. Nie pokazuję ich jednak tylko takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi mogłyby być. Gdyby pozwolono im marzyć. Czasami warto słuchać nie tego, co wykrzykuje społeczeństwo wprost do naszego ucha, ale raczej tego, co Bóg szepcze do naszego serca. Pozwala się nam myśleć, że inni ludzie są jak maszyny, tańczące do melodii, jaką grają społeczeństwo czy Kościół. A tak naprawdę ludzie powinni mieć prawo postępować tak, jak uważają za słuszne.
Jedną z pułapek, w które wpadają kobiety, jest 'elegancja', oznaczająca spore wydatki na ubrania nienajlepiej skrojone, które tak naprawdę nie pokazują wnętrza tych, które je noszą. W ten sposób kobieta 'elegancka' znaczy często: nudna, pozbawiona seksapilu, przedwcześnie postarzona.
Nie mogę oczywiście sportretować wszystkich. Oto więc grupa kobiet, które idą przez życie ze swoimi nadziejami, ze swoimi marzeniami, czasem udaje im się lepiej dopasować do świata, czasami gorzej. Ale wszystkich nas łączy jedno - bycie człowiekiem.
Trevor Butcher

Najważniejsze wydarzenia cykliczne